Kalendarium SRK 2020

1. Jubileusz 25 lecia powołania Oddziału SRK w Grybowie, rozpocznie się Mszą świętą 8 lutego o godz.15.00 w sanktuarium Matki Bożej Przedziwnej w Grybowie.

2. Jubileusz 25 lecia powołania Oddziału SRK w Nowym Sączu przy parafii św. Heleny, rozpocznie się Mszą świętą 26 kwietnia o godz.11.00 w kościele pw. Krzyża Świętego.

3. Rekolekcje dla członków parafialnych oddziałów Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędą się w dniach 06-08 marca 2020 r. w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym „Arka” w Gródku nad Dunajcem.

4. Dnia 19 marca br., w Uroczystość św. Józefa, przypada patronalne święto SRK. Zachęcamy do zorganizowania obchodów tego dnia we wszystkich oddziałach parafialnych.

5. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca obchodzić będziemy w całym Kościele Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do animowania w swoich parafiach dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Potrzebne materiały oraz bliższe informacje można uzyskać w biurze Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin. Centralne uroczystości związane z dniem Świętości Życia przeżywać będziemy w sanktuarium Matki Bożej Tylickiej w Tyliczu. Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża rozpocznie się o godz. 17.00.

6. W niedzielę 21 czerwca przeżywać będziemy w parafiach Diecezjalne Święto Rodziny. Centralne obchody tego święta odbędą się przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Rozpoczniemy od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża o godz. 11.00. Będzie to dziękczynienie w setną rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkie oddziały do włączenia się w przygotowanie tego 2 święta, które jednoczy wszystkie rodziny naszej diecezji oraz wspólnoty działające na rzecz rodziny.

7. W sobotę 4 lipca br. organizowany jest wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę obrońców życia do sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu koło Jasła.

8. W każdą ostatnią środę miesiąca poszczególne oddziały SRK prowadzą modlitwę różańcową w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Chętnych prosimy o kontakt z biurem Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin 14-631-73-60.

9. Roczny program formacyjny Parafialnych Oddziałów SRK jest spójny z głównym tematem synodalnej refleksji całej wspólnoty diecezjalnej. W tym roku pochylamy się nad tematem wspólnot parafialnych i zagadnieniem ewangelizacji. W praktyce oznacza to, iż konspekty na comiesięczne spotkania Parafialnych Oddziałów SRK odpowiadają konspektom na spotkania Parafialnych Zespołów Synodalnych. Konspekty można każdorazowo pobrać bezpośrednio ze strony V Synodu Diecezji Tarnowskiej z zakładki „pobierz”.

Kalendarium SRK IX 2016 - II 2017

1. Dnia 25 września (niedziela) br. odbędzie się XXXII Ogólnopolska pielgrzymka rodzin na Jasną Górę. Prosimy księży asystentów i prezesów o zorganizowanie w ramach sąsiednich oddziałów w rejonach wyjazdu na Jasną Górę.

2. W Dniu Papieskim, 9  października (niedziela) organizowany jest kolejny diecezjalny marsz dla życia i rodziny. W tym roku odbędzie się on w Limanowej. Szczegóły na plakatach, które zostaną dostarczone do parafii we wrześniu. Zachęcamy, by poszczególne oddziały zorganizowały wspólny wyjazd rodzin z ich wspólnot parafialnych.

3. W każdą ostatnią środę miesiąca poszczególne oddziały Stowarzyszenia przewodniczą modlitwie różańcowej transmitowanej przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.