Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

10 października 2010 roku w Tarnowie przedstawiciele całej diecezji zamanifestowali nienaruszalną wartość i godność życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz bezcenną wartość rodziny poprzez uczestnictwo w Marszu dla Życia i Rodziny. Jednym z organizatorów Marszu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Uroczystej Maszy Św. w kościele pw. bł. Karoliny Kózki przewodniczył ks. biskup Władysław Bobowski. Kilka tysięcy uczestników przeszło ulicami Tarnowa do Rynku, śpiewając : „Życie jest darem, życie jest święte, życie to wielki cud! Skarbem jest każde dziecko poczęte, więc miłość dajmy mu!” W drodze odmówiono cząstkę różańca w intencji obrony życia i rodziny.

Na rynku z okazji Dnia Papieskiego m.in. wypuszczono 300 gołębi.

Wielu uczestników Marszu podkreślało konieczność dawania świadectwa o normalnych zasadach życia i przedstawiania swoich zdrowych poglądów w tak zdecydowany sposób. Niech będzie to wyraźnym znakiem dla tworzących prawo oraz znacznej części społeczeństwa podatnej na manipulacje moralne.

Oficjalna strona marszu: http://www.marszprolife-tarnow.pl/